Jdi na obsah Jdi na menu
 


TAK TAKHLE JSME ZAČÍNALI

**********************************************************

 

O Toničce a Granulce aneb naše holky a jejich průšvihy

 


 

Autor: Jana Pumpová (11. 03. 2006)


Dovolte, abych se představila. Jmenuji se Antoanet Queen Nezkrotná markýza a narodila jsem se mamince Carie a tatínkovi Dustinovi, jinak řečeno manželům Maceškovým, společně s dalšími šesti nádhernými štěňátky. Zanedlouho jsem dostala domácí jméno Anetka. Moji noví páníčkové se dlouho nemohli dohodnout, která barevná varieta novofundlandských psů je hezčí, zda černá nebo hnědá, a nakonec udělali kompromis. Rozhodli se, že si pořídí obě.
Netrvalo dlouho a hnědé fence Embery se narodilo 10 kouzelných štěňátek a mně tak přibyla nová kamarádka, Granny z Horpu. Té říkají Granulka. Je sice o sedm týdnů mladší než já, ale v žádné lumpárně nezůstane pozadu, což si pěkně užíváme. Všichni říkají: „Ty holky se mají, že se mají".
Jedna bez druhé neuděláme ani krok a když něco provedeme, tváříme se, že se nás to netýká. To nám jde fakt moc dobře. Přestože máme dost hraček, taháme se vždycky jen o jednu.
Doma máme velkou zahradu, kde trávíme většinu času mezi jídlem a spaním. Protože bydlíme v Podkrkonoší, sněhu si užijeme dost a dost. Nejvíce se nám líbí válet se a prát se v čerstvém prašanu, klouzat se na klouzačce, probíhat sněhovou prolézačkou a přeskakovat závěje. Také rády vytahujeme na zahradu všechny věci, ke kterým se dostaneme.
Jednou ráno panička kouká oknem a říká si: „To je zvláštní, proč se lidé upřeně koukají k nám do zahrady."
No, normálně binec, že jo. Vytahaly jsme ven všechny boty a bačkory, Dokonce i jeden lyžák se nám podařilo vytáhnout - a že byl pořádně těžký. Jen zimní bota našeho pána měla smůlu. Když jsem ji nesla vyplázla na mě jazyk a jak se třepotal, moc se líbil Granulce. Přetahovaly jsme se jenom trošku a jazýček se v mžiku utrhl. Těžko jsme vysvětlovaly, že si za to může bota sama.
Včera v noci zase páníčci zapomněli zatáhnout dveře do obýváku a tak jsme si s Granny udělaly dívčí mejdánek. Kytky s námi řádit nechtěly, ale nakonec musely. Trošku se potrhaly, ale nejhorší byla hlína. Ta byla úplně všude! Snad to tak moc nevadí, alespoň už panička nebude muset zalívat.
Páníčkům pravidelně připravujeme nějaké překvapení. Alespoň vědí, že nás mají.
Jinak jim ale děláme samou radost a říkají, že jsme nejmilejší novofundláčci na světě, že jsme jejich holčičky.
Také jsme se byly podívat na výstavě v Brně, abychom věděly co nás čeká a nemine. Vy velcí jste tam nás, medvídky, mohli vidět. Zkusily jsme si proběhnout se v kruhu a pak jsme pokukovaly po všech těch nádherných novofundlandských psech okolo. Dá nám to ještě hodně práce a cvičení než z nás, roztomilých štěňátek, budou vznešené psí dámy.
Navíc chodíme v neděli na cvičák. Jsme tam zatím sice nejmladší, ale zato ze všech nejtěžší. Seznamujeme se s ostatními psy, učíme se poslouchat povely a získáváme základy dobrého chování. Brzy pojedeme do psí školky a pak už nás čeká Srnčí.
Na všechny novofundlanďáky se těší rozpustilé psí holčičky - Antoanet Queen Nezkrotná markýza a Granny z Horpu.
psíci a kost

 

J É J E J ! A máme doma psí miminko


Jmenuje se HANNY BLACK QUEEN Z HORPU , říkáme ji Haninka a narodila se 17.2.2007
Po velkém okukování a očichávání jsme se po několika dnech spřátelily a už jsme nerozlučná trojka.
Rozhodně Haninku zasvětíme do všech lumpáren a vememe ji hned jak ji budou 3 měsíce na zaučenou na výstavy.
Zatím je to nádherná černá koule. Je prubojná , nebojácná, a bude se ji určitě dařit. Předpoklady k tomu má, protože má vynikající rodiče.

 

 

Pac a mokrou pusu Granulka a Anetka

 

 

A MÁME DALŠÍ PŘÍRUSTEK:

Naší fence Anetce se narodila  *9,6,2008 dvě černá štěnátka. Holčička Antoanet Queen Dannad a kluk Army Queen Dannad. Tento kluk byl toužebně očekáván a zůstal v rodině našeho syna  Michala. Holčička Antoanet  má nový domov na Kladně . Má se velmi dobře a je svými novými páníčky milována.

 

PŘIBYLA NÁM  HNĚDÁ HOLČIČKA:

jmenuje se BIANCA QUEEN DANNAD *18.5.2009. Narodila se jako první štěnátko ze 7 členného vrhu mamince GRAND CH. GRANNY Z HORPU a tatinkovi CH.DENIS ROUSSOW vom RIESRAND.